Tyto stránky vlastní houbař a výrobce nejlepší hlívové sadby v ČR Ing. Vlastimil Šavelka. Web je studijní, hlívovou sadbu zde nelze koupit. Šavelkovu hlívovou sadbu lze objednat pouze a jedině v eshopu www.planetahub.cz 

HLÍVA ÚSTŘIČNÁ, sadba-150 kolíčků pro pěstování na dřevě|www.hliva-hliva.cz

 
 
Pěstujte hlívu na dřevě jako profíci. Sadba přímo od výrobce je jediná správná volba!

Hlíva ústřičná se touto metodou snadno pěstuje na listnatém dřevě. Je vynikající do kuchyně i jako léčivka. Snáší nízké teploty, bez problémů přezimuje venku bez ochrany. Nedá se zaměnit s žádnou jinou houbou. Základní houba pro začínající pěstitele. Plodnice lze snadno sušit. 


Upozorňuji, že kolíčky ve sklenici nejsou počítané po kusech, nýbrž vážené (podobně jako hřebíky v železářství). Balení tedy obsahuje přibližně 150 očkovacích kolíčků. Sadba je balena v recyklované zavařovací sklenici.

Podhoubí hlívy ústřičné je dobře vrostlé do kulatého bukového kolíčku. Žije v něm, získává z něj živiny. Jakmile se kolíček dostane do kontaktu s dalším dřevem, podhoubí do něj z kolíčku přeroste a dál pokračuje v růstu. Je naočkováno. Očkovací kolíčky z mé vlastní výroby mají rozměr 8x25 mm. Při očkování vyvrtejte otvory o průměru 8 mm a zhruba o 3 až 5 mm hlubší než je délka kolíčku.

 
Kolíčková sadba hlívy pro pěstování na dřevě; baleno v recyklované zavařovací sklenici 
Ilustrační foto, sadbu obdržíte ve sklenici bez okras. Sklenice je recyklovaná a mohou na ní být původní eti
kety.

 

JAK POUŽÍT KOLÍČKOVOU SADBU HLÍVY? (rychlý obrázkový návod, pro zvětšení klikněte přímo na obrázek)

Pěstování hlívy na dřevě pomocí kolíčkové sadbySprávně naočkované dřevo kolíčkovou sadbou; podhoubí přerůstá do dřeva

Velmi podrobný článek o tom jak očkovací kolíčky vlastně fungují najdete v článku Vše o očkovacích kolíčcích hlívy.

 

USKLADNĚNÍ KOLÍČKOVÉ SADBY HLÍVY

Kolíčkovou sadbu hlívy si můžete koupit i "do foroty". Stačí ji uložit do chladničky a hlavně neotvírat obal. Nemusíte mít žádné obavy z uložení v chladničce - nijak to nepáchne, nic z obalu neleze. Tento druh sadby si podrží životaschopnost až rok a půl od data výroby.
 


KOLIK OČKOVACÍCH KOLÍČKŮ BUDETE POTŘEBOVAT PRO NAOČKOVÁNÍ DŘEVA? (pro zvětšení klikněte přímo na tabulku)


Tabulka spotřeby hlívové sadby  


Očkovací kolíčky z mé vlastní výroby jsou správnou volbou ze tří důvodů:

  1.  K výrobě používám výhradně místní kmen hlívy ústřičné. Používám kmen (to je u hub totéž jako u rostlin odrůda), který pracovně nazývám ŽĎÁR. Tak se jmenuje les na Červenokostelecku, ve kterém jsem tuto poctivou lesní hlívu našel. Rozpěstoval jsem ji a vyrobil z ní sadbu. Jedná se o přírodní kmen hlívy dokonale přizpůsobený podmínkám České republiky, nikoli o choulostivé šlechtěnce.
  2. Velké balení pro opravdu poctivé a funkční naočkování dřeva. Sadba je v praxi nesčetněkrát odzkoušená a proto si troufám připravovat tak velká balení. Pro mne i pro úspěšné pěstitele z minulých let už neexistuje žádné menší balení "na zkoušku".
  3. Kolíčková sadba je velmi trvanlivá. Je prakticky odzkoušeno, že chlazená sadba (2-4°C) je plně životaschopná zhruba rok a půl, při pokojové teplotě je spolehlivě vitální poloviční dobu.
 
HLÍVA ÚSTŘIČNÁ, sadba-150 kolíčků pro pěstování na dřevě|www.hliva-hliva.czZáklad pěstování = dobrá sadba hlívy a vlhkost
HLÍVA ÚSTŘIČNÁ, sadba-150 kolíčků pro pěstování na dřevě|www.hliva-hliva.czPěstování hlívy na dřevě patří k nejjednodušším
HLÍVA ÚSTŘIČNÁ, sadba-150 kolíčků pro pěstování na dřevě|www.hliva-hliva.czHlívová sklizeň vždy potěší
HLÍVA ÚSTŘIČNÁ, sadba-150 kolíčků pro pěstování na dřevě|www.hliva-hliva.czZahrádkářská metoda pěstování hlívy na dřevě
 
 
Máte nějaký dotaz na toto zboží? Neváhejte a zeptejte se nás.
*
 
 
*

Znovu vygenerovat
Kontrolni kod
 
 
 
 

Mohlo by Vás zajímat

    Hlavní nabídka

     
    © Český specialista na sadbu hlívy ústřičné